Sovičky
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SovičkyLog in

Fórum triedy A-Sovičky, MŠ Kolískova Bratislava


pollAká je Vaša preferencia ohľadne komunikačného systému?

EduPage
0
0%
Twigsee
5
63%

Martina Schwarczova, Adriana F, ZuzanaH, Katarína, Admin

Toto fórum
3
37%

Peter M., SlavomírŠváby, Hrivnakova Katka

Iné
0
0%
Total Votes:
8
+4
SlavomírŠváby
Katarína
Hrivnakova Katka
Admin
8 posters

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
Info k rade rodičov uvádzam v príslušnej téme: https://sovicky.forumotion.me/t4-rada-rodicov

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
Toto čo spomína Adriana som registroval už minulý týždeň. Pripisoval som to absencii jednej z pani učiteliek. Predsa len, vnútri sú deti ovládateľnejšie a "bezúdržbovejšie". Opýtam sa na to.

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
dobrý den

dakujeme za informácie, som ochotná prispieť na kredit pre ten mobil, neviem ale akým spôsobom sa to bude riešiť. Pani riaditeľka na rodičovskom v auguste spomínala, že minulé roky sa to riešilo cez predplatenky.

Súhlasím tiež s tým, že ten Twigsee má skôr zmysel keď ho bude mať celá škôlka. Musí tu byť ochota učiteliek v ňom pracovať, v opačnom prípade to budú vyhodené peniaze.

Mám ešte jeden podnet, ale neviem či to patrí na rodičovskú radu, prekvapilo ma, že deti skoro vôbec nechodia poobede von. Pýtala som sa na to včera v zbernej triede a pani učiteľka mi povedala, že po tretej je už na dvore chladno, tak tam nechodia. Napríklad v pondelok bolo krásne teplé počasie, a oni aj tak boli vo vnútri. Bola som zvyknutá, že deti v jasličkách chodievali von za každého počasia, dokonca aj ked pršalo tak boli na prechádzke po sídlisku. Neviem aký názor majú iní rodičia, ale podľa mňa by deti mali chodievať von aj ked je chladnejšie, ved ide jeseň a zima, teplo už vôbec nebude.

pekný deň všetkým
Adriana

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
Ďakujem všetkým za vyjadrenie postoja. Vo štvrtok 29.9. je zasadnutie rady rodičov a vzhľadom na výsledky ankety i názory vo fóre plánujem komunikovať za triedu nasledovné: informujem prítomných o existencii systému Twigsee a predbežnej ochote rodičov našej triedy znášať náklady za systém v prípade, ak by naň nabehla celá škôlka (ekonomickejší variant s predpokladaným nákladom 10 eur/rok).

Okrem toho navrhnem/budem iniciovať:
1) dorobenie automatiky žalúzií v záujme zvýšenia užívateľského komfortu a tiež zvýšenia ich mechanickej ochrany
2) poskytnutie mobilného telefónu pre osobu, ktorá bude mať na starosti deti do 17:00, aby bola dostupná v prípade nepredvídateľných okolností (mobilný telefón pre tento účel škôlke darujem)

Na programe stretnutia bude tiež:
- Schválenie príspevku do fondu rodičovského združenia - na rodičovskom stretnutí dohodnutý strop je 80 eur
- Úrazové poistenie pre deti a zamestnancov - na rodičovskom stretnutí skôr zamietnuté, ale vypočujem si argumenty a hlasovať budem podľa ich zmysluplnosti

Prosím ak máte čokoľvek, na čo som zabudol, alebo iný názor, prosím dajte vedieť čím skôr, aby sme si to stihli prejsť. Vďaka

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
Dobrý večer, nepovažujem za nevyhnutné používať Twigsee. Ale ak by bolo vedenie školy ochotné zaviesť Twigsee či Edupage a využivať ich potenciál, takisto nie som proti.

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
Dobrý večer všetkým,
myslím, že by nám postačovalo toto fórum a za peniaze, ktoré by sme nedali za Twigsee, by sme napr. mohli deťom kúpiť nejaké pomôcky do triedy.
Ale prispôsobím sa - ak bude väčší záujem o Twigsee, tak nie som proti.

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyTwigsee (info a cena)

more_horiz
Web: https://www.twigsee.com/sk/

Okrem systému EduPage, ktorý sa spomenul na rodičovskom združení, existuje Twigsee (https://www.twigsee.com/sk/). Hlavné rozdiely: EduPage pokiaľ viem nie je spoplatnený, určený je však primárne školám. Twigsee je spoplatnený, určený pre potreby škôlok. Spojil som sa s obchodným zástupcom Twigsee pre získanie bližších informácií, najmä čo sa týka poplatkov (všetky základné info sú na ich webe).

Ak by sme systém využívali len ako jedna trieda, ročný poplatok (hradený škôlkou) by bol 350 eur vrátane DPH. Pochopiteľne škôlka nemá z čoho, čiže na hlavu (pri 18 deťoch) to vychádza 20 eur (na rok). V prípade neobmedzenej licencie pre celú škôlku (1080 eur vrátane DPH), 6 tried po 18 detí, by bola cena na hlavu polovičná. Za 10 eur ročne by bola elektronicky riešená dochádzka, ospravedlnenky, matrika, komunikácia, nástenka, GDPR atď.

Po nabehnutí na niektorý zo systémov a zžití sa s ním by pani učiteľkám predpokladám odpadla minimálne časť papierovej agendy a ušetrený čas by mohli venovať našim deťom. Základná otázka znie, či je záujem, aby som predostrel pani riaditeľke (resp. na zasadnutí rady škôlky) záujem vyskúšať niektorý zo systémov s tým, že náklady v prípade Twigsee by sme pokryli my rodičia.

descriptionTwigsee (info a cena) EmptyRe: Twigsee (info a cena)

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply